Plugins - Customer Reviews for WooCommerce - Stable - en to it translation catalogue (24 entries)

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
it[0]: %s in moderazione
it[1]: %s in moderazione

en: %s Comment | %s Comments
it[0]: %s commento
it[1]: %s commenti

note: translators: %s: number of comments permanently deleted
en: %s reviews deleted | %s reviews deleted
it[0]: %s recensione cancellata
it[1]: %s recensioni cancellate

note: translators: %s: number of comments restored from the Trash
en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
it[0]: %s recensione ripristinata dal cestino
it[1]: %s recensioni ripristinate dal cestino

note: translators: %s: number of comments moved to the Trash
en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
it[0]: %s recensione è stata spostata nel cestino.
it[1]: %s recensioni sono state spostate nel cestino.

note: translators: %s: number of comments restored from the spam
en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
it[0]: %s recensione ripristinata dallo spam
it[1]: %s recensioni ripristinate dallo spam

en: All Reviews
it: Tutte le Recensioni

en: Upload up to %d images for your review (GIF, PNG, JPG, JPEG):
it: Carica fino a %d immagini per la tua recensione (GIF, PNG, JPG, JPEG):

en: verified owner
it: proprietario verificato

en: An error occurred with submission of your feedback. Please report it to the website administrator.
it: Si è verificato un errore durante l’invio del tuo feedback. Si prega di segnalarlo all’amministratore del sito.

en: An error occurred with submission of your feedback. Please refresh the page and try again.
it: Si è verificato un errore durante l’invio del tuo feedback. Per favore ricarica la pagina e riprova.

en: Thank you for your feedback!
it: Grazie per il tuo feedback!

en: Processing...
it: In elaborazione…

en: Yes
it: Sì

en: %d out of %d people found this helpful. Was this review helpful to you?
it: %d persone su %d hanno trovato utile questa recensione. Questa recensione è stata utile per te?

en: Was this review helpful to you?
it: Questa recensione è stata utile per te?

en: See all %d review | See all %d reviews
it[0]: Visualizza %d recensione
it[1]: Visualizza tutte le %d recensioni

en: Showing %1$d of %2$d review (%3$d star).  | Showing %1$d of %2$d reviews (%3$d star).
it[0]: Mostrando %1$d di %2$d recensione (%3$d stelle).
it[1]: Mostrando %1$d di %2$d recensioni (%3$d stelle).

en: 1 star
it: 1 stella

en: 2 star
it: 2 stelle

en: 3 star
it: 3 stelle

en: 4 star
it: 4 stelle

en: 5 star
it: 5 stelle

en: Reviews
it: Recensioni
